/Romanówka dzień 4

Romanówka dzień 4

Dzisiaj odbyła się wycieczka fakultatywna do Aquaparku w Puławach. Dzieci spędziły tam pół dnia. Moc wrażeń była niesamowita 🙂

Natomiast grupa uczestników, którzy pozostali w ośrodku „Biały Lew” miała zajęcia i zorganizowany czas na miejscu. Byliśmy w sali Doświadczania Świata na zajęciach indywidualnych. Wysłuchaliśmy bajkę terapeutyczną o „Rybaku i Złotej Rybce”, a później powstały piękne ilustracje. Oczywiście omówiliśmy sobie przesłanie tejże historii, wyciągnęliśmy wspólne wnioski na przyszłość. Poza tym wybraliśmy się na spacer do „naszego” ZOO przywitać się ze zwierzątkami i osoby chętne poskakały na trampolinie.

Po obiedzie grupa Młody Weterynarz udała się na zajęcia „ZOO od kuchni”, gdzie dzieci mogły bliżej spędzić czas ze swoimi pupilami i poznać ich zwyczaje dnia codziennego. Natomiast druga grupa uczestniczyła w zajęciach „Ruch, to zdrowie”- czyli poznali tańce animacyjne oraz uczestniczyli w zajęciach artystycznych „Rękodzieło” i pod bacznym okiem wychowawczyni tworzyli obrazki za pomocą nici, kordonka i innych bibelotów.

Wieczorem odbył się spacer po okolicy miejscowości.

No i najważniejsza część dnia – to urodziny naszej kolonistki- Martynki 🙂 Było huczne „Sto Lat”, składanie życzeń, wręczanie prezentów i moc radości. Taki dzień jest bardzo szczególny, dlatego kadra BUT starała się jak najlepiej przygotować i celebrować święto naszej uczestniczki.