/Romanówka dzień 9

Romanówka dzień 9

13.07.2019r. (sobota)

Dzisiaj wstaliśmy znacznie wcześniej z uwagi na całodniową wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Wyjazd był dla osób chętnych, więc grupa kilku uczestników została w Romanówce i miała cały dzień zajęcia z Panią wychowawczynią.

Magiczne Ogrody, to kraina niebywała. Poruszaliśmy się tam, jakbyśmy byli w baśni, jakbyśmy przenieśli się do innego świata – świata fantazji, piękna i radości. Wszystko było kolorowe i przyjazne dla nas. Mogliśmy podziwiać piękno natury usytuowane na obszernym terenie ogrodu oraz wytwór ludzkiej wyobraźni przedstawiony za pomocą sylwet zwierząt, owadów, a także symboli warzyw, które możemy spotkać na polu np. marchewki ogromnej wielkości. Poza tym mogliśmy przejechać się pociągiem, zjeżdżać z wysokiej zjeżdżalni, skorzystać z wesołego miasteczka utworzonego na potrzeby dawnych lat i oraz wielu innych ciekawych atrakcji. Gdziekolwiek poszliśmy, to czekały na nas świetne atrakcje. Najbardziej podobały nam się pokazy jeźdźców konnych. Kaskaderzy na koniach wykonywali bardzo trudne sztuczki i figury. Cały pokaz był zorganizowany po mistrzowsku.

Grupa uczestników, którzy zostali z Panią również świetnie się bawiła. Dzieci miały zajęcia w terenie, spacer po naszym „ZOO”, zabawę na placu zabaw, i akrobacje na trampolinie. Byli na basenie i w komfortowych warunkach mogli nauczyć się technik pływania, oczywiście pod bacznym okiem naszej Pani ratownik. Ponadto wykonali projekt kreacji wieczorowych i po kolacji zaprezentowali swoją galerię całej grupie. Natomiast największą radość sprawiła im chyba baloniada 🙂

Dodatkowo wszystkie dzieci miały zajęcia integracyjne zgodnie z wieczornym blokiem tematycznym, na których świetnie się bawili.

Dzień był pełen wrażeń. Wszystkie dzieci z radością i wielkim uśmiechem na twarzy poszły do swoich pokoi na wieczorny odpoczynek.