/Romanówka dzień 5

Romanówka dzień 5

Dzisiaj jak przystało na niedzielę i zwyczaj spędzania czasu razem również i nasi koloniści mogli razem uczestniczyć w zajęciach. Najpierw byli na długim spacerze po okolicy. Mogli podziwiać uroki tutejszego miejsca, które na co dzień są im nieznane. Największą frajdę sprawiły:pole kukurydzy i maliny na krzakach :))

Po obiedzie odbyły się zajęcia programowe w grupach oraz zabawy integrujące społeczność kolonijną. Młodzi Weterynarze dowiedzieli się jak wygląda i czym charakteryzuje się ten zawód (weterynarz). Mogli przeprowadzać operacje na emblematach, uczyli się bandażować, robić zastrzyki. Rozmawiali o chorobach, jakie występują u zwierząt, a także uczyli się wyjmować kleszcze (na podstawie obrazków – prelekcji).

Druga grupa miała dzisiaj łamigłówki i zabawy językowe, które dla niejednego uczestnika były wyzwaniem.

Później wszyscy razem świetnie się bawili przeciągając linę, skacząc oraz ćwicząc rzuty i chwyty balonów z wodą czyli mieli możliwość uczestniczenia w tak zwanej baloniadzie.

Wieczorem odbyło się ognisko z kiełbaskami dla wszystkich uczestników. Atmosfera była świetna. Wszyscy zadowoleni – już nawet nie wiem kto bardziej: dzieci, rodzice czy kadra 🙂

Osoby chętne uczestniczyły we mszy odpustowej w kościele w Wojciechowie.